Öncelikle kişinin yaşı, cildinin yapısı, kan grubu  ve alerjik reaksiyonları  gözlenmelidir. Cilt bakımı yapan kişinin kabin ürünleri ulanması gerekir. Asla KOZMETİK içeren ürünler ile profesyonel cilt bakımı yapılmaz. Uzman kullandığı kabin ürünlerinin aynısını müşterinin evde kullanmasına sağlamalı ve takip etmelidir. Ancak müşteri ile birlikte bakıma devam ederse iyi bir sonuç alabilir.  Hiçbir başarı tek basına elde edilemez.  Yapılan cilt analizi ve teşhis çok önemidir. Kendi branşı içerisinde yapılan ciddi, cilt türleri vardır. Lifting (cilt germe, kaldırma), leke, akne (sivilce), gibi bakımlarda aylık bakıma dahil edilmelidir. Cilt 21 günde bir kendini yenilemektedir. Dolayısıyla 23–24 günde bir yapılması daha uygundu

       Cilt bakımı için krem ve maske yapımında genelde eritme işlemi uygulanmaktadır. Bu yüzden önce bu eritmenin nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Eritme malzemenin cam bir kâseye koyulup bu kâsenin ise kaynayan su dolu başka bir kâsenin içine yerleştirilmesi ile yapılır.

       Yüz ve boyun dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Yüzümüzün cilt yapısı elimizin cilt yapısına benzer. Fakat yüzümüzün cildinin elimizin cildine göre başka sorunları da vardır. Siyah noktalar, sivilceler, yağlanmalar veya kurumalar, kırışıklık gibi. Bunlar cildin gerçek ve en büyük düşmanıdır. Bu yüzden cilt bakımına gençyaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır.

       Yaklaşık 1 saat süren bu uygulamayı salonumuzda yaptırabilirsiniz.