Cildimiz,hayatımızı sürdürmek için sağlıklı ve düzenli çalışması gereken diğer organlar gibi hayati öneme sahip bir organdır. bu organ diğerleri gibi kaslar ve kemikler ardına saklanmayıp bizi tanımlama ve tanıtma görevinide üstlenmiştir. Sadece estetik açıdan değil,sağlık açısındanda cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşucak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önelenmesi bakımından da çok faydalıdır. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru oratılı olmayabilir. Cildimizin canlılığı,parlaklığıve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir.

Merkezimizde bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılırve böylece yağ , nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı ,kuru,normal,olgun yada hassas olduğuna karar verildikten hemen sonra ,cildinize uygun programlar düzenlenir.

Cildimiz UV ışınları,makyaj,serbest radikallar,sigara,stres,yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Cilt bakımı cildin asitlik derecesini düzenlemek,gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaşmasını sağlamakta en önemli unsurdur.

20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması öneriliyor. Akne,sivilce tedavisi,hücre onarımı,nem oranının düzenlenmesi,ince çizgilerin azaltılması için uygulanıyor.
Merkezimizde kimyasal peeling,gözeneklerin temizlenmesini sağlayan derin peelinglerin yanısıra,cilt tipi ve ihtıyacına göre cilt bakımı yapılıyor. Akne tedavisi,oksijen terapisi uygulanıyor.
Problemsiz ciltlerde ayda bir kez , ergenlik çağındaki sivilce problemleri için 15-20 günde bir cilt bakımı yaptırmak yeterli oluyor.